Araştırmada Yenilikler Konferansı 24 Mayıs’ta

Büyük Verinin Psikolojisinden, Göç Olgusuna Varan Çeşitlilikte, Zamanın Önüne Geçebileceğiniz Yenilikler Araştırmada Yenilikler Konferansı’nda Anlatılacak.

Anayasa Değişikliği Referandumu Sandık Sonrası Araştırması

Ipsos Sosyal Araştırmalar Enstitüsü, 16 Nisan’da Anayasa Paketi Değişikliği Referandumu sonrası, seçmenlerin karar verme süreçlerini anlamak ve oy tercihlerini etkileyen unsurları anlamak için bir araştırma gerçekleştirdi. Referandumun ertesi günü, 18 yaş üstü seçmenlerle, CATI (Bilgisayar Destekli Telefonla Anket) yöntemi ile yürütülen çalışma, 81 ilde tesadüfi rassal aramalar ile (random digit dialing) yapılmıştır.

Büyük Veri ve Analitik Rekabette Geri Kalmamak İçin: Stratejik Modelleme ve Fiyatlama

"Dün dünde kaldı cancağızım bugün yeni şeyler yapmak lazım" Mevlana

İstanbulluların Yaşam Tarzı ve Tutumları

Türkiye’deki en geniş kapsamlı yaşam tarzları araştırmalarından biri olan Türkiye’yi Anlama Kılavuzu Araştırması’ndan; İstanbul’da yaşayan bireylerin çeşitli açılardan yaşam tarzı ve tutumlarını bu haberde derledik.

Müşterinin Sesine Kulak Verin !!

Türkiye ekonomisine yön veren 20 sektörde, 2016 yılında 20.000’i aşkın müşteriye kulak veren TMS - Türkiye Müşterinin Sesi Çalışması, bu yıl da sektörlerin kalite odaklı oyuncularını belirledi.

Modern Kanalların Güçlenmesinde En Etkili Kanallar “İndirim Marketleri”

Ipsos’un 2007 yılından bu yana her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği Yöneticinin Ulusal Zincir Rehberi Raporu, perakendeciler/kanallar ile ilgili detaylı analizleri ortaya koyuyor. Araştırma, Ipsos Hane Tüketim Paneli’ne üye Türkiye temsili 14,000 haneden alınan verilerle gerçekleştiriliyor.

Kalitatif Araştırma Sertifika Programı Başlıyor

Ipsos'un Kalitatif Araştırmalar Uzmanlık Alanı olan Ipsos UU, Nisan ayında yepyeni bir sertifika programı başlatıyor. Kalitatif Araştırmacı olmak için ilk adımı atmak isteyenlere özel bir başlangıç programı olarak tasarlanan Kalitatif Araştırma Sertifika Programı Nisan ayı boyunca toplam 2,5 hafta sürecek…

Araştırmada Yenilikler Konferansı 24 Mayıs’ta

Araştırmanın gelişimine odaklanan ve geliri sosyal projelere aktarılan Türkiye’deki tek konferans olan Araştırmada Yenilikler Konferansı, bu yıl 24 Mayıs’ta Four Seasons Bosphorus’ta gerçekleştirilecek.

Global Gençlik Araştırması: Gençlerin Ekonomik Umut ve Beklentileri

Fırsatlar ve belirsizlikliklerle dolu bir zamanda yaşıyoruz. Bu hızlı değişimler günümüz gençlerinin ilerlemeleri için zorlayıcı bir zemin oluşturuyor. Gençler (bu araştırmada 16-24 yaş olarak tanımlanmıştır), 1.2 milyar birey olarak dünya nüfusunun %16’sını oluşturuyor.

Ne Düşündüğünüz Kimin Umurunda?

Sürdürülebilir kalkınma zamanımızın en büyük zorluğu. Dünyanın kısıtlı kaynaklarını korurken aşırı yoksulluğa son verebilir ve eşitsizliği azaltabilir miyiz?