İstanbulluların Yaşam Tarzı ve Tutumları

Türkiye’deki en geniş kapsamlı yaşam tarzları araştırmalarından biri olan Türkiye’yi Anlama Kılavuzu Araştırması’ndan; İstanbul’da yaşayan bireylerin çeşitli açılardan yaşam tarzı ve tutumlarını bu haberde derledik.

Müşterinin Sesine Kulak Verin !!

Türkiye ekonomisine yön veren 20 sektörde, 2016 yılında 20.000’i aşkın müşteriye kulak veren TMS - Türkiye Müşterinin Sesi Çalışması, bu yıl da sektörlerin kalite odaklı oyuncularını belirledi.

Modern Kanalların Güçlenmesinde En Etkili Kanallar “İndirim Marketleri”

Ipsos’un 2007 yılından bu yana her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği Yöneticinin Ulusal Zincir Rehberi Raporu, perakendeciler/kanallar ile ilgili detaylı analizleri ortaya koyuyor. Araştırma, Ipsos Hane Tüketim Paneli’ne üye Türkiye temsili 14,000 haneden alınan verilerle gerçekleştiriliyor.

Kalitatif Araştırma Sertifika Programı Başlıyor

Ipsos'un Kalitatif Araştırmalar Uzmanlık Alanı olan Ipsos UU, Nisan ayında yepyeni bir sertifika programı başlatıyor. Kalitatif Araştırmacı olmak için ilk adımı atmak isteyenlere özel bir başlangıç programı olarak tasarlanan Kalitatif Araştırma Sertifika Programı Nisan ayı boyunca toplam 2,5 hafta sürecek…

Araştırmada Yenilikler Konferansı 24 Mayıs’ta

Araştırmanın gelişimine odaklanan ve geliri sosyal projelere aktarılan Türkiye’deki tek konferans olan Araştırmada Yenilikler Konferansı, bu yıl 24 Mayıs’ta Four Seasons Bosphorus’ta gerçekleştirilecek.

Global Gençlik Araştırması: Gençlerin Ekonomik Umut ve Beklentileri

Fırsatlar ve belirsizlikliklerle dolu bir zamanda yaşıyoruz. Bu hızlı değişimler günümüz gençlerinin ilerlemeleri için zorlayıcı bir zemin oluşturuyor. Gençler (bu araştırmada 16-24 yaş olarak tanımlanmıştır), 1.2 milyar birey olarak dünya nüfusunun %16’sını oluşturuyor.

Ne Düşündüğünüz Kimin Umurunda?

Sürdürülebilir kalkınma zamanımızın en büyük zorluğu. Dünyanın kısıtlı kaynaklarını korurken aşırı yoksulluğa son verebilir ve eşitsizliği azaltabilir miyiz?

Müşteri İlişkilerinde Duygusal Bağ Kurun Karlı Çıkın

Günümüzde marka yöneticileri artık müşterileriyle markaları arasında duygusal bağ kurmak istiyorlar. Sezgisel olarak biliyorlar ki duygusal bağ daha üst seviye bir ilişki anlamına geliyor; bu da daha uzun süre kalan, daha çok harcayan ve markayı diğerlerine tavsiye eden daha değerli müşteriler demek oluyor.

Sağlıkla İlgili Ne Düşünüyoruz?

Sağlık konusunda beklentiler, tutumlar, yaşlanan nüfusun artıları ve eksileri: Türkiye dahil 30 ülkede araştırdık. 5 kıtadan 30 ülkeyi kapsayan bu uluslararası çalışmada sağlıkla ilgili çok çeşitli konular ele alınıyor.Hastaların deneyimleri ve beklentileri, davranışları, sağlık okur-yazarlığının önemli, yaşlanan nüfusun artıları ve eksileri ile Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin bunlarla ne derece uyumlu olduğu konuları yer verilen başlıklardan sadece bazıları…

Ipsos UU Akademi'den Kalitatif Araştırma Sertifika Programı

"IPSOS UU AKADEMİ", KALİTATİF ARAŞTIRMACI OLMAK İSTEYENLER İÇİN YENİ BİR SERTİFİKA PROGRAMI BAŞLATIYOR Ipsos'un Kalitatif Araştırmalar Uzmanlık Alanı olan Ipsos UU altındaki "Akademi", Nisan ayında yepyeni bir sertifika programı başlatıyor.