Ipsos Global Yönetiminden Carlos Harding Vefat Etti.

Paris, 14 Aralık 2016 – Ipsos Grubunun Yardımcı CEO’su, LT Participations Yönetim Kurulu Üyesi ve Ipsos Partners Hissedarı, Carlos Harding’in 9 Aralık Cuma günü Paris’te vefat ettiğini üzülerek bildiriyoruz.

Toplumu Anlama ve Davranış Geliştirme Teknikleri Konferansı 7 Aralık’ta Gerçekleştirildi

Ipsos olarak içerik sağlayıcısı olarak destek verdiğimiz “Toplumu Anlama ve Davranış Geliştirme Teknikleri Konferansı”, Üsküdar Üniversitesi tarafından 7 Aralık 2016’da Ankara Hilton Garden Inn’de gerçekleştirildi.

… Ve Kadınlar; Bizim Kadınlarımız…*

Türkiye’de kadınlar, aile ile ilgili alışveriş konusunda karar vericiler %82,11 ve günlük yiyecek içecek alışverişini onlar yapıyorlar %73,62 Alışveriş kararlarında söz sahibi olan kadınlarımızı gelin biraz yakından tanıyalım.

Ev Dışı Tüketimde En Fazla Antalya Daraldı…

Ipsos ve Etüder’in beraber yürüttüğü Foodservice Monitor araştırma sonuçlarına göre; Ev dışı tüketim sektöründe 2016 yılının ilk 9 ayında içecek alımları miktarsal %4 azalırken, noktaların harcamaları %2 azaldı. Alkollü içeceklerdeki daralma alkolsüz içeceklere göre daha belirgindi.

Türkiye’nin Sıcak Gündemi ve Tüketicinin Buna Bakış Açısı

Ipsos UU Kalitatif uzmanları tarafından düzenli olarak hazırlanan Dijital Atölye’de Türkiye’nin sıcak gündemi ve tüketicinin buna bakış açısı araştırıldı.

Ipsos’un Dünya Çapındaki Araştırmalarından Bulgular ve Uzman Makalelerine Ipsos Update’den Ulaşabilirsiniz.

Ipsos, bilgi ve birikimini düzenli olarak Ipsos Knowledge Centre’da paylaşıyor. Bu kapsamda aylık olarak Ipsos Update adlı bülteni yayınlıyor. Ipsos Update’in son sayısıda yer verilen araştırma sonuçlarından ve uzman değerlendirmelerinden bazıları şunlar:

Toplumu Anlama ve Davranış Geliştirme Teknikleri Konferansı 7 Aralık’ta

Ipsos olarak içerik sağlayıcısı olarak destek verdiğimiz “Toplumu Anlama ve Davranış Geliştirme Teknikleri Konferansı”, Üsküdar Üniversitesi tarafından 7 Aralık 2016’da Ankara Hilton Garden Inn’de gerçekleştirilecek. Bilim ile insan arasındaki mesafeyi kaldırarak bilimsel bilginin bireyin var olan potansiyelini ortaya çıkarmada ve onu en üst seviyeye taşımada nasıl kullanılabileceğini anlatmayı hedefleyen [n]Beyin de içerik sağlayıcıları arasında yer alıyor.

Türkiye ve Dünyanın En Büyük Endişeleri Neler?

Ipsos’un Türkiye dahil 25 ülkede online olarak gerçekleştirdiği geniş çaplı araştırma Türkiye ve Dünyanın en büyük endişelerini sıraladı. Buna göre dünyanın en çok endişelendiği ilk 5 konu; İşsizlik (%38), Finansal/Politik Yolsuzluklar (%33), Yoksulluk ve Sosyal Eşitsizlik (%33), Suç ve şiddet (%30) ve Sağlık (%22). Türkiye’nin en büyük 5 endişesi ise Terörizm (%76), Yoksulluk ve Sosyal Eşitsizlik (%30), İşsizlik (%26), Suç ve şiddet (%26) ve Finansal/Politik Yolsuzluklar (%26).

Çeyreye Duyarlıyız Ama Nasıl? Ipsos Omnibus&Catibus’a sorduk…

Türkiye’yi Anlama Kılavuzu Araştırmamızda Türkiye’deki en güçlü tutumlardan biri Çevreye Duyarlılık olarak belirtiliyordu. Biz de bu konuyu, Omnibus-Catibus sistemi kapsamında derinlemesine araştırdık. En çok endişe duyulan çevre sorunlarından tüketici olarak çevre konusunda firmalardan beklediklerimize ve Sürdürülebilirlik kavramını ne derece tanıyoruza kadar çeşitli açılardan Çevreye Duyarlılık konusunda birçok veriye ulaştık. İşte sonuçlar:

Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi’ndeki Kadın Tüketiciler Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Ipsos, Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi’nde kadınların tutumları, özlemleri, yaşam tarzları ve ilgilendikleri alanları araştırdı. She Speaks adlı bu araştırma kapsamında 9 ülkeden 13,500 kadınla yüz yüze görüşüldü. Araştırma yapılan ülkeler: Suudi Arabistan, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri, İran, Fas, Mısır, Irak, Ürdün ve Lübnan. Araştırmaya daha da derinlik katmak için 92 odak grup çalışması ve yüzyüze ve mobil uygulamalar kullanılarak 120 görüşme gerçekleştirildi.