Araştırmada Yenilikler Konferansı 2017 Sunumları

Araştırmada Yenilikler Konferansı’nda gerçekleştirilen sunumlara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Araştırmada Yenilikler Konferansı Gündeminde Neler Var?

24 Mayıs’ta Four Seasons Bosphorus’ta gerçekleştirilecek Araştırmada Yenilikler Konferansı’nın gündemi bu yıl da dopdolu… Bu seneki konferansın konu başlıkları; yeni teknolojiler temelinde kontrollü bir şekilde süreçlerimize dahil ettiğimiz yenilikler ve kontrolümüz dışında hayatımıza giren ve işimizi farklı bir şekilde ele almak durumunda olduğumuz yenilikler olarak 2 ana başlık altında belirlendi.

Araştırmada Yenilikler Konferansı 24 Mayıs’ta

Büyük Verinin Psikolojisinden, Göç Olgusuna Varan Çeşitlilikte, Zamanın Önüne Geçebileceğiniz Yenilikler Araştırmada Yenilikler Konferansı’nda Anlatılacak.

Anayasa Değişikliği Referandumu Sandık Sonrası Araştırması

Ipsos Sosyal Araştırmalar Enstitüsü, 16 Nisan’da Anayasa Paketi Değişikliği Referandumu sonrası, seçmenlerin karar verme süreçlerini anlamak ve oy tercihlerini etkileyen unsurları anlamak için bir araştırma gerçekleştirdi. Referandumun ertesi günü, 18 yaş üstü seçmenlerle, CATI (Bilgisayar Destekli Telefonla Anket) yöntemi ile yürütülen çalışma, 81 ilde tesadüfi rassal aramalar ile (random digit dialing) yapılmıştır.

Büyük Veri ve Analitik Rekabette Geri Kalmamak İçin: Stratejik Modelleme ve Fiyatlama

"Dün dünde kaldı cancağızım bugün yeni şeyler yapmak lazım" Mevlana

İstanbulluların Yaşam Tarzı ve Tutumları

Türkiye’deki en geniş kapsamlı yaşam tarzları araştırmalarından biri olan Türkiye’yi Anlama Kılavuzu Araştırması’ndan; İstanbul’da yaşayan bireylerin çeşitli açılardan yaşam tarzı ve tutumlarını bu haberde derledik.

Müşterinin Sesine Kulak Verin !!

Türkiye ekonomisine yön veren 20 sektörde, 2016 yılında 20.000’i aşkın müşteriye kulak veren TMS - Türkiye Müşterinin Sesi Çalışması, bu yıl da sektörlerin kalite odaklı oyuncularını belirledi.

Modern Kanalların Güçlenmesinde En Etkili Kanallar “İndirim Marketleri”

Ipsos’un 2007 yılından bu yana her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği Yöneticinin Ulusal Zincir Rehberi Raporu, perakendeciler/kanallar ile ilgili detaylı analizleri ortaya koyuyor. Araştırma, Ipsos Hane Tüketim Paneli’ne üye Türkiye temsili 14,000 haneden alınan verilerle gerçekleştiriliyor.

Kalitatif Araştırma Sertifika Programı Başlıyor

Ipsos'un Kalitatif Araştırmalar Uzmanlık Alanı olan Ipsos UU, Nisan ayında yepyeni bir sertifika programı başlatıyor. Kalitatif Araştırmacı olmak için ilk adımı atmak isteyenlere özel bir başlangıç programı olarak tasarlanan Kalitatif Araştırma Sertifika Programı Nisan ayı boyunca toplam 2,5 hafta sürecek…

Araştırmada Yenilikler Konferansı 24 Mayıs’ta

Araştırmanın gelişimine odaklanan ve geliri sosyal projelere aktarılan Türkiye’deki tek konferans olan Araştırmada Yenilikler Konferansı, bu yıl 24 Mayıs’ta Four Seasons Bosphorus’ta gerçekleştirilecek.